Eesti keele tunni konspekt
Tunni liik: e e s t i k e e l

Klass: I kl.
Aeg: 01. 11. 00.a.
Läbiviija: õpetaja Milvi Mihhels
Teema: "Jälle koolis"

jutu "Minu vaheaeg" jutustamine – rühmatöö
jutu kirjalik koostamine
jutustamine aabitsapildi järgi
aabitsateksti lugemine
tegelaskõnede näitlemine
tähestiku peastütlemise kinnistamine – liisusalm koos randmete, käte ja keha liigutustega
kirjutamine – rühmades:
tugevamad – jutu ärakiri tahvlilt,
keskmise õpivõimega – jutust valiksõnade, mis on
alla joonitud, ladumine ja kirjutamine
nõrgemad - valiksõnade ladumine liikuvas aabitsas

 

Tunni eesmärgid:

1. Arendada iseseisvat jutustamise ja teiste kuulamise oskust.
2. Õpetada jutu kirjutamist sobivate lausetega.
3. Süvendada:

* tähestiku tundmist
* lugemisoskust
* küsimustele vastamist lausega
* ärakirja korrektsust
* sõnade ladumisoskust õige häälikulise struktuuriga
* juur- ja puuviljade tundmist vastavalt nende mitmuse – "d" tunnusega kirjapildis
* näitlemisvõimeid dialoogi vormis

4. Kasvatada tööarmastust

Integratsioon teiste õppeainetega:

*kodulugu: "Sügis aias" – juur- ja puuviljad
*kunstiõpetus: maalimine "Jänes porgandiga" (peediga, kapsaga jt juurv.-ga)
* matemaatika: 5 lauset sissejuhatavas aabitsa-
lõigu tekstis + järgarvud 1-5-ni
* muusika: rütmi tajumine liisusalmi lugemisel
* keh. kasv: koordinatsiooniliigutused

Tunniks ettevalmistus ja vahendid:

1. Toolide asetus 3-me gruppi.
2. Sõnasildid juurviljade mitmuse – "d" tunnuse nimetusega.
3. Valge näidisleht tahvlil jutu jutu kirjutamiseks.
4.Jänese ja roti peakatted.
5.Õpilastel laudadel valmis

        • aabitsad
        • joonelised vihikud
        • liikuvad aabitsad
        • kirjutusvahendid

 

Tunni käik:

I.Sissejuhatus. Teema teatamine:
1. "Minu vaheaeg" – jutustamine rühmades
2. Lausete moodustamine + näidisjutu tahvlilehele kirjutamine
3. Jutu ühine lugemine
4. Tähestikulaulu meeldetuletamine liigutuste ja liisusalmiga
5. Aabitsateksti "Jälle koolis" lk. 82

* lugemine, pildi järgi jutustamine,
* küsimustele vastamine, näitlemine

6. Kodune ülesanne
7. Ühisjutu kirjutamine, ladumine - rühmatöö - vt. teema sisust
8. Hinnang tunnile

Lisa: lugemispala "Jälle koolis" – A. lk. 82 analüüs:
1. Kes on jutu tegelased?
2. Mida tegid vaheajal Aadam? Anna? orav Ülo? Kaelkirjak?
3. Kes ei puhanud üldse?
4. Miks jänes Juki ei puhanud?
= porgandeid, kapsaid, kaalikaid jne – mitmuse tunnus – "d"
5. Mida küsis rott Ruudi?
6. Miks rott nii küsis?
7. Mida vastas Juki? ( peedid, sibulad, herned, oad)
8. Kus hoiti heina?
9. Mida küsis Kata?
10.Juki vastus – lugeda koos!
11. Mitu lauset on 1. osas? ( 5 )
12. Missugused märgid pannakse lause lõppu?
13. Jutu esitamine laste poolt – 5 õpilast a – 1 lause
14. Dramatiseering – osatäitjad: jänes Juki, rott Ruudi